Luksor

W drodze do Luksoru urokliwe krajobrazy górskie i pustynne, z beduińskimi osadami jak i miasteczek, tak i wiosek w Górnym Egipcie leżących wśród pól uprawnych dolin Nilu.

Przejazd na Zachodni Brzeg w Luksorze. Postój przy Kolosach Memnona, gigantycznych posągach faraona Amenhotepa II, które niegdyś wznosiły się przed fasadą pylonu z niewypalanej cegły ogromnej „milionletniej” świątyni.

Zwiedzanie Doliny Królów, królewskiej nekropoli, gdzie spoczęli władcy XVII i XIX dynastii. W grobowcach tych, wykutych w skale z pięknymi malowidłami, znaleziono mumie największych faraonów oraz słynne skarby w grobowcu Tutankhamona, znajdujące się teraz w Muzeum Kairskim.

Zwiedzanie świątyni grobowej królowej Hatszepsut (Deir El-Bahari), jedynej faraona-kobiety. Jest to niezwykle oryginalna świątynia z tarasami, kolumnadami i salą hypostylową, która jest harmonijnie wkomponowana w górzyste otoczenie. Polska misja archeologiczna, prowadząca wykopaliska na tym terenie, dokonała całkowitej restauracji budowli.

Przejazd na Wschodni Brzeg Nilu. Za niewielką opłatą możliwość przekroczenia Nilu łodzią motorową wraz z półgodzinnym rejsem.

Obiad w lokalnej restauracji.

Zwiedzanie luksorskiej Świątyni Karnak, niewątpliwie jednej z najznakomitszych świątyń starożytnego Egiptu, która wciąż po upływie tysięcy lat wciąż zachwyca swoim pięknem. Przepiękne pylony, Wielka Sala Hypostylowa ze wspaniałymi kolumnami papirusowymi, dziedzińce i obeliski, święte jezioro i aleja sfinksów tworzą magiczną atmosferę tego miejsca.

Wieczorem wyjazd do Hurghady.

Na wycieczkę trzeba zabrać: paszport, wygodne buty, okulary, kapelusz, krem do opalania, polisę ubezpieczeniową.
Wycieczki organizowane są: Niedziela, wtorek, czwartek
Wycieczka trwa: 05.00-22.00
Cena dla dorosłych: 50$
Cena dzieci: 25$