Jerozolima

Transfer na lotnisko krajowe w Hurghadzie. Lot do Taby na Półwyspie Synaj, skąd przekroczą państwo granicę z Izraelem.

Z izraelskiego miasta Ejlat przejazd nad Morze Martwe. Postój (90 minut), podczas którego będzie możliwość wykąpania się w Morzu Martwym. Morze Martwe jest słonym jeziorem, które leży ponad 400 metrów poniżej poziomu morza. Wysokie zasolenie wód w Morzu Martwym (ponad 33 procent) jest niezwylke korzystne dla zdrowia.

Jeśli planują państwo kąpiel w Morzu Martwym, proszę nie zapomnieć o potrzebnym ekwipunku (stroje kąpielowe, ręczniki...) !

Przejazd do Jerozolimy, miasta świętego trzech religii. Zwiedzanie Góry Oliwnej, z której ujrzeć można najwspanialszą panoramę Jerozolimy, na której znajduje się również cmentarz żydowski datowany na 3000 lati mieści w sobie ponad 150000 grobów.

Proszę pamiętać, że zwiedzać będą państwo święte miejsca.

Prosimy (kobiety i mężczyzn) o zachowanie szacunku dla tych miejsc i dobranie odpowiedniej garderoby, zakrywającej przynajmniej ramiona i kolana.

Dziękujemy!

Zwiedzanie zaczynamy od Starego Miasta, zobaczymy Ścianę Płaczu, najświętsze miejsce dla każdego wyznawcy judaizmu. Ściana Płaczu, zwaną też Murem Zachodnim, jest jedyną zachowaną do dnia dzisiejszego pozostałością Świątyni Jerozolimskiej, odbudowanej przez Heroda, a zniszczonej przez Rzymian.

Nazwa pochodzi od żydowskiego święta opłakiwania zburzenia świątyni przez Rzymian, obchodzonego corocznie w sierpniu. Wierni zgodnie z tradycją wkładają między kamienie ściany karteczki z prośbami do Boga.

Jeśli Wzgórze Świątynne będzie otwarte dla zwiedzających, odbędzie się zwiedzanie Meczetu Al–Aqsa, jednego z najważniejszych meczetów w świecie Islamu oraz Świątynię Skały skąd według tradycji prorok Muhammad udał się do nieba.

Wejście do Meczetu Al-Aqsa i Świątyni Skały nie jest dozwolone dla turystów bez uzyskania specjalnego pozwolenia od administracji obiektów.

Możliwe jest zwiedzanie z zewnątrz.

Spacer przez Souq, arabski bazar. Możliwość zakupu pamiątek.

Przejście trasą Drogi Krzyżowej „Via Dolorosa”, podczas której będziemy podziwiać niesamowitą różnorodność kulturową Jerozolimy. Na jej końcu znajduje się najświętsze miejsce dla każdego chrześcijanina, Bazylika Grobu wraz z Kaplicą Grobu Chrystusa, który jest miejscem pielgrzymek już 1700 lat.

Obiad w lokalnej restauracji.

Zwiedzanie kończymy na wzgórzu Syjon, gdzie zobaczymy Wieczernik, miejsce ostatniej wieczerzy, Kościół Zaśnięcia oraz grób Króla Dawida.

Przejazd do Betlejem, gdzie w miejscu narodzin Jezusa powstała Bazylika Narodzenia, najstarszy funkcjonujący kościół na świecie.

Proszę pamiętać, że Betlejem znajduję się na terenach palestyńskich i może być niedostępne dla ruchu turystycznego, z powodu regulacji bezpieczeństwa.

W takim przypadku przedłużymy zwiedzanie w Jerozolimie.

Zwiedzanie kończymy przejazdem przez nowoczesną (żydowską) część miasta, udając się na południe, do granicy izraelsko – egipskiej.

Transfer na lotnisko w Tabie. Lot do Hurghady. Transfer do państwa hotelu w Hurghadzie.

Na wycieczkę trzeba zabrać: paszport, wygodne buty, okulary, kapelusz, krem do opalania, polisę ubezpieczeniową.
Wycieczki organizowane są: środa
Wycieczka trwa: 19.30-22.30
Cena dla dorosłych: 280$
Cena dzieci: 265$