El-Gouna

Całodniowa wycieczka statkiem do położonej niedaleko Hurghady przepięknej miejscowości wypoczynkowej El Gouna ten rozległy kompleks turystyczny znajduje się ok. 22km na północ od Hurghady; zbudowany na archipelagu wysepek połączonych specjalnie skonstruowanymi mostami i kanałami z hotelu odbiera Was busik, którym dojeżdżacie do przystani w trakcie rejsu do El Gouny macie okazje snurkowac i łowić ryby na żyłkę (sprzęt dostępny na statku) po dotarciu na miejsce przesiadacie się na mała łódź motorowa, dzięki której możliwe jest zwiedzanie El Gouny malowniczo poprzedzielanej niezliczona ilością kanałów wodnych za dodatkowa oplata mozna zwiedziac miejscowe akwarium (okolo 20funtow egipskich), po powrocie na statek podawany jest lunch w formie szwedzkiego stolu oraz napoje.

Egipska Wenecja: El Gouna - Luksusowy i spokojny, ale prężnie rozwijający się kurort położony w odległości 25 km od Hurghady i rozciągający się ok. 10 km wzdłuż wybrzeża. Miasteczko zostało zaprojektowane przez twórcę Eurodisneylandu i znane jest również pod nazwą "Mała Wenecja Morza Czerwonego". Miejscowość może się poszczycić aż 33 miejscami nurkowymi, wytwarzaniem własnej energii elektrycznej, produkcją wina, jak też małym oceanarium i muzeum. Miasteczko zadbało również o liczne atrakcje dla turystów, którzy oprócz nurkowania mogą zagrać tu w golfa, wysłuchać koncertu lub też skorzystać z nowinek w luksusowej klinice kosmetycznej.

Na wycieczkę trzeba zabrać: aparat fotograficzny, strój kąpielowy, ręcznik, okulary, kapelusz, krem do opalania, jeżeli posiadasz rozszerzoną polisę do uprawiania sportów ekstremalnych - polisę ubezpieczeniową.
Wycieczki organizowane są: Niedziela, środa
Wycieczka trwa: 09.00-16.00
Cena dla dorosłych: 40$
Cena dzieci: 20$