Kair autobusem

W Kairze program rozpoczyna się zwiedzaniem Muzeum Egipskiego, gdzie zgromadzone są największe skarby świata starożytnego Egiptu. Zawdzięcza ono swoje istnienie Augustowi Mariette'owi. Można tu odnaleźć cały dawny Egipt, skupiony w miejscu stworzonym na miarę wielkości tego królestwa. Niedostępna część muzeum jest równie ważna, jak ta którą się zwiedza, gdyż w podziemiach przechowuje się tyleż samo skarbów kultury. Muzeum mieści ponad 160 000 eksponatów. Najbogatszymi eksponatami dostępnymi dla zwiedzających są skarby z grobowca Tutankhamona, ze słynną 11-kilową złota maską. Za dodatkową opłatą można zwiedzić komnatę mumii królewskich, największych faraonów.

Transfer do Gizy.

Obiad w lokalnej restauracji.

Przejazd na płaskowyż w Gizie, gdzie znajduje się Piramida Cheopsa zbudowana ponad 4 500 lat temu– największa z trzech znajdujących się na płaskowyżu jest jednym z siedmiu cudów świata, który przetrwał do czasów współczesnych. Nadal działa na wyobraźnię wraz ze swoimi dwiema mniejszymi sąsiadkami (piramidy Chefrena i Mykerynosa) oraz sfinksem czuwającym u stóp płaskowyżu.

Zwiedzanie kompleksu piramid oraz posągu sfinksa, wyciętego w wielkim bloku skalnym, o głowie Chefrena i ciele lwa, który strzeże dolnej świątyni władcy.

Powrót do hotelu w Hurghadzie wieczorem.Na wycieczkę trzeba zabrać:
paszport, wygodne buty, okulary, kapelusz, krem do opalania, polisę ubezpieczeniową.
Wycieczki organizowane są: Niedziela, wtorek, czwartek
Wycieczka trwa: 01.00-23.00
Cena dla dorosłych: 55$
Cena dzieci: 28$